x Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach przeglądarki.
Projekt: samochody
Projekt: samochody
Każdy projekt w przedszkolu to czas pełen emocji, poszukiwań, zaangażowania, ciekawych przygód i mnóstwa zabawy. Projekt samochody to pomysł chłopców z grupy Żółte Gwiazdeczki, a wszystko zaczęło się od tego, że podczas układania planu na kolejny miesiąc Michał powiedział, że chce się dowiedzieć jak naprawić koło w samochodzie. Wszyscy podchwycili pomysł i powstał projekt, który rozpoczęliśmy od organizacji wycieczki do warsztatu samochodowego. W przedszkolu zrobiliśmy wcześniej mapę myśli i wypisaliśmy pytania, na które szukamy odpowiedzi.Dzieci przygotowały zestaw pytań do mechaników, omówiliśmy co to jest opona, z czego się ją robi, zobaczyliśmy jak się zakłada i ściąga oponę z felgi, byliśmy świadkami wyważania, zajrzeliśmy pod maskę samochodu, sprawdzaliśmy poziom oleju, obejrzeliśmy też auto od spodu. Panowie z warsztatu pokazali nam też lawetę.
Obejrzeliśmy film z serii co i jak o historii powstania samochodów, działaniu silnika spalinowego i jak współcześnie wygląda produkcja samochodów. Były zajęcia w terenie. Sprawdziliśmy wyposażenie samochodu naszej Pani Ani. Na koniec kodowanie. Droga auta do myjni, warsztatu, na parking i stację benzynową. Kodowanie z warunkiem: jak najkrótsza trasa lub użyj przynajmniej dwóch zakrętów. A cały projekt zrealizowały z dziećmi Pani Mariola Waluk i Anna Keuchel.

 

10-686 Olsztyn
ul. Boenigka 40a
ul. Burskiego 4/1


inspektor danych osobowych:
iod@tempoo.olsztyn.pl
tel. 797 748 499
tel. 602 665 243
Strona główna O nas Kadra Galeria Dla rodziców Aktualności Fiku Miku Kontakt